Siltumenerģijas patēriņš februārī pieaudzis par teju 7%

2020-03-16

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem šā gada februārī vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza + 3,7°C, kas ir par 1 grādu zemāka nekā janvārī. Tā kā gada otrajā mēnesī arī bija pietiekami silti laika apstākļi, līdz ar to ventspilnieku kopējais patērētais siltumenerģijas apjoms sasniedza turpat 18 448 MWh, kas attiecībā pret janvāri ir par  1 211 MWh vairāk, bet par 2 561 MWh mazāk nekā pagājušā gada februārī, kad vidējā ārā gaisa temperatūra sasniedza + 1,9°C. 

Vēršam uzmanību, ka kopējais mēnesī patērētais siltumenerģijas apjoms neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu. Lai arī maksu par apkuri un karstā ūdens sagatavošanu veido siltumenerģijas tarifs, kas visiem uzņēmuma „Ventspils siltums” klientiem ir vienāds – 54,90 EUR/MWh, tomēr ēkā patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums un tāpēc maksājumi dažādos mēnešos atšķiras. 

Atgādinām, ka uzņēmums „Ventspils siltums” ražo un piegādā siltumenerģiju līdz dzīvojamo ēku ievadiem un nenodrošina mājas iekšējās apkures sistēmas darbību, jo katrā daudzdzīvokļu ēkā ir izveidots savs individuālais siltummezgls, ko apkalpo mājas apsaimniekotājs. Aprēķini par ēkas izlietoto siltumenerģiju tiek veikti tikai un vienīgi pēc ēkas siltummezglā ierīkotā siltumenerģijas skaitītāja rādījumiem. 

Lai arī mājas siltumenerģijas patēriņu ietekmē āra gaisa temperatūra, vēja brāzmas un mitrums, jo ēkas apsildei palielinās nepieciešamais siltumenerģijas apjoms, tomēr vislielākā nozīme ēkas siltuma patēriņam ir pašas ēkas siltumnoturība jeb energoefektivitāte, kā arī ēkas individuālajā siltummezglā ieregulētais apkures un karstā ūdens temperatūras režīms. 

Detalizētu informāciju par centralizētai apkures sistēmai pieslēgto ēku siltumenerģijas patēriņu ik mēnesi var aplūkot šeit