Energoefektivitāte

 

LAI SAMAZINĀTU APKURES IZMAKSAS, SILTUMS IR JĀTAUPA

 

Lai samazinātu patērētās siltumenerģijas daudzumu, pašvaldības SIA „Ventspils siltums” aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību siltuma taupīšanai, tās lietderīgai izmantošanai, kā arī atgādina par ēku individuālo siltummezglu regulēšanas iespējām.

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltummezgli strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt karstā ūdens un apkures temperatūru atbilstoši komforta prasībām. Siltummezglā iespējams regulēt nepieciešamo apkures un karstā ūdens temperatūras režīmu noteiktam laika periodam – dienas un nakts režīmam, vēlamajai iekštelpu temperatūrai. Jāņem vērā, ka apkures parametru samazināšana siltummezglā par 1 grādu ļauj ietaupīt ap 5% no apkures izmaksām.

Vēl viens siltuma taupīšanas veids, kas samazina apkures izmaksas, ir iedzīvotāju paradumi. Iedzīvotājiem iesakām atbrīvot radiatorus no aizkariem, mēbelēm vai citiem priekšmetiem, kas traucē radiatoru optimālu siltumatdevi, novietot aiz radiatoriem siltumu atstarojošu materiālu. Apkures sezonā noteikti nepieciešama telpu vēdināšana, taču nevajadzētu bez vajadzības turēt atvērtus logus un durvis kāpņu telpās un citās koplietošanas telpās. Pievēršot uzmanību šiem ieteikumiem un mainot paradumus, samazināt siltumenerģijas patēriņu ir katra iedzīvotāja iespējās.

Uzmanība būtu jāpievērš arī ēkas norobežojošām konstrukcijām. Lai samazinātu siltuma zudumus un tādējādi samazinātu apkures rēķinus, būtu ieteicams noblīvēt bēniņu lūkas, iestiklot bēniņu un pagrabu logus, nodrošināt kāpņu telpas ar dubultajām durvīm un mehāniskajiem durvju aizvērējiem, nomainīt nekvalitatīvus un bojātus logus pret jauniem.